Ворота рулонні (завіси, штори, екрани) протипожежні

Межа вогнестійкості : EI 60

Рулонні автоматичні ворота (завіси, штори, екрани) призначені для заповнення прорізів у протипожежних перешкодах та запобігання поширенню небезпечних факторів пожежі.

Компанія «САКУРА ТЕХНО» сертифікувала та вивела на ринок новий вид протипожежних конструкцій, що захищають – рулонні автоматичні ворота (екрани, завіси, штори), що не вимагають свого зрошення водою у разі виникнення на об'єкті пожежі, і мають клас вогнестійкості EI - 60 (ДБН В.). 1.1-7:2016).

Протипожежні автоматичні рулонні ворота (завіси, штори, екрани) мають обмеження за своїми розмірами.

Максимальні габарити автоматичних рулонних воріт (завіси, штори, екрани) 6000 мм завширшки та 3500 мм у висоту.

Протипожежні рулонні ворота (завіси, штори, екрани) можуть застосовуватися для перекриття віконних, дверних, ліфтових та інших отворів, а також захисту інших місць підвищеної пожежної небезпеки, габаритні розміри яких не перевищують зазначених вище.

Конструкція

Протипожежні автоматичні рулонні ворота (фіранки, штори, екрани) складаються з наступних основних елементів:

  1. Короб воріт (завіси, штори, екрану) – конструкція зі спеціальних сталевих профілів, що служить для розміщення в ньому валу з приводом та намотаного на нього вогнестійкого мату воріт (завіси, штори, екрану), а також системи підтримки валу. З обох боків коробка має ревізійні лючки для забезпечення доступу до приводу та опори при проведенні регулювань при налагодженні та технічного обслуговування у процесі експлуатації на об'єкті.

Габаритні розміри короба:

висота - 260 мм,

глибина – 260 мм,

довжина - до 6000 мм.

  1. Шини направляючі - конструкції зі спеціальних сталевих профілів, що служать для забезпечення рівномірного опускання вогнестійкого мату та відсікаючої шини.

Габаритні розміри шини:

висота - До 3500 мм,

глибина – 64 мм,

ширина - 112,5 мм.

  1. Шина відсікаюча - конструкція зі спеціальних сталевих профілів, що слугує для забезпечення щільного прилягання вогнестійкого мату до поверхні підлоги та його рівномірного змотування з валу воріт.
  2. Вогнестійкий мат рулонних воріт (завіси, штори, екрану) - Спеціальний вогнестійкий мат, створений на основі спеціальних теплоізоляційних матеріалів, покритий зовні з двох сторін спеціальною тканиною на основі скловолокна, армовану ниткою з легованої жароміцної сталі. Загальна товщина вогнестійкого мату – 4 мм.

 Конструктивні особливості

Конструкція короба (валу) передбачає розміщення приводу з будь-якої сторони короба. Праве або ліве розташування приводу обумовлюється зручністю монтажу та подальшої експлуатації воріт (завіс, штор, екранів) на об'єкті. Також протипожежні рулонні ворота (завіси, екрани, штори) обладнані світлозвуковими оповіщувачами закривання.

Управління протипожежними рулонними воротами (завісами, шторами, екранами)

Управління здійснюється за допомогою блоку керування в автоматичному (за сигналом із центрального пульта пожежної сигналізації) та дистанційному (від кнопок на пульті управління) режимі. Можливий режим аварійного підйому воріт від окремої кнопки для забезпечення евакуації людей. Однак отвір об`єкту, що перекривається при пожежі протипожежними воротами (завісами, шторами, екранами), не може розглядатися як основний шлях для евакуації людей. Для цих цілей, поруч із встановленими протипожежними рулонними воротами (завісами, шторами, екранами), в обов'язковому порядку має бути передбачений основний шлях евакуації людей, що перекривається окремими протипожежними дверима (хвіртками).