Автоматичні протипожежні штори (ШПП)

protivopozharnye_shtori

 

  

Автоматичні протипожежні штори призначені для поділу ділянок будівель та споруд ­на протипожежні зони з метою локалізації пожежі. При виникненні пожежі за сигналом датчика пожежної сигналізації або сигналом пожежного поста штора ­автоматично опускається і локалізує місце займання.

Протипожежні штори сертифіковані в Україні з вогнестійкістю 150 хв. Для забезпечення вогнестійкості за класом Е i ( Ew ) разом із шторами застосовується система зрошення, що створює перед полотном штори водяну завісу.

Протипожежні штори застосовуються за необхідності:

а)  поділу великих просторів на протипожежні зони;

б)  перекриття віконних, дверних, ліфтових та інших отворів;

в)  огородження атріумів, ескалаторів, сходів;

д)  захисту від впливу вогню близьких і прилеглих під кутом будівель;

е)  захисту місць підвищеної пожежної небезпеки

Переваги застосування протипожежних штор:

- мала вага конструкції (40 - 60 кг. на погонний метр ширини штори);

- можливість створення великих вільних просторів (штора в нормальному стані намотана на вал, що знаходиться в коробі, і декорується будь-яким способом за бажанням замовника);

- велика межа вогнестійкості (150 хвилин);

- максимальна свобода у дизайні будівельних об'єктів;

- можливість їх спільного використання з іншими, не вогнестійкими, конструкціями;

- мінімальна монтажна площа.

Конструкція

Протипожежна штора складається з таких основних елементів:

  1. Короб штори- конструкція зі спеціальних сталевих профілів, що слугує для розміщення в ньому валу з приводом та намотаного на нього полотна штори, а також системи підтримки валу. З обох боків короб має ревізійні лючки для забезпечення доступу до приводу штори та опори при проведенні регулювань при налагодженні та технічного обслуговування штори у процесі експлуатації на об'єкті.

Габаритні розміри короба:

висота - 260 мм,

глибина – 211 мм,

довжина  - До 21000 мм,

  1. Шини направляючі(напрямні) - конструкції зі спеціальних сталевих профілів, що слугують для забезпечення рівномірного опускання полотна та віддсікаючої шини.

Габаритні розміри шини:

висота - До 8000 мм,

глибина – 64 мм,

ширина - 112,5 мм,

  1. Шина відсікаюча- конструкція зі спеціальних сталевих профілів, що слугує для забезпечення щільного прилягання полотна до поверхні підлоги та рівномірного змотування полотна з валу штори.
  2. Полотно штори- Спеціальна вогнестійка тканина на основі скловолокна, армована ниткою з легованої жароміцної сталі.

Конструктивні особливості

Конструкція короба (валу) передбачає розміщення приводу з будь-якої сторони штори. Праве або ліве розташування приводу обумовлюється зручністю монтажу та подальшої експлуатації штори на об'єкті.

Протипожежна штора великих габаритів може бути обладнана двома приводами. Необхідність встановлення другого приводу розраховується окремо для кожного конкретного випадку. Як правило, це штори довші за 12000 мм при висоті більше 3500 мм.

Технічні обмеження розміру штори

Максимально можлива площа одного виробу – не більше 110 кв.

При цьому максимально можлива ширина – 21000 мм, максимально можлива висота – 8000 мм. Відповідно, при максимальній ширині (21000 мм) висота не може перевищувати 5200 мм; при максимальній висоті (8000 мм) ширина не може перевищувати 13750 мм.

Управління шторами

Управління шторами здійснюється за допомогою блоку керування в автоматичному (за сигналом із центрального пульта пожежної сигналізації) та дистанційному (від кнопок на пульті управління) режимі. Передбачено режим аварійного підйому штори від окремої кнопки для забезпечення евакуації людей.

shpp

 

sposob