ШТОРА ПРОТИПОЖЕЖНА ГОРИЗОНТАЛЬНОГО ТИПУ (ШППГ)

Призначення

Особливості конструкції горизонтальної ШППГ дозволяє запобігти розповсюдженню диму та вогню із зони виниклої на об'єкті пожежі в інші частини будівлі у вертикальному напрямку.

Місця встановлення

ШППГ монтується в стельових отворах прямокутної форми, атріумів. Переміщення вогнестійкого полотна штори горизонтальне.

 Конструктив

Штора протипожежна горизонтального типу складається з протипожежної вогнестійкої тканини, намотаної на горизонтально розташований вал, системи металевих тросів, двох металевих валів з приводами (основного та допоміжного), двох направляючих, однієї відсікаючої шини та блоку системи автоматики, що управляє роботою штори. У вихідному положенні (проріз відкритий) полотно штори намотане на основний вал штори.

Всі елементи ШППГ укладені в металевий каркас прямокутної форми, що повторює форму отвору, що перекривається даною шторою, від поширення полум'я і диму.

 Принцип роботи

При надходженні на блок системи автоматики штори сигналу про пожежу на допоміжний привід штори з блоку автоматики подається команда, що приводить в рух даний привід. Двигун приводу приводить до руху систему розмотуючих штору тросів, переміщуючи штору по направляючих в горизонтальній площині і перекриваючи тим самим стельовий отвір (проріз атріуму). Швидкість руху протипожежного полотна штори становить близько 0,15 м/с.

Відкрити проріз можливо, знову намотавши полотно протипожежної штори на основний вал, подавши на двигун цього валу відповідний сигнал як з блоку автоматики, так і спеціальної розміщеної поблизу зі шторою кнопки.