Протидимові штори (ШПД)

 

Протидимові штори можуть бути як автоматичними так і стаціонарними і призначені для формування кишень і каналів для збору та видалення димових газів, що виникають під час пожежі. Штори зберігають свою функціональність (працездатність) при температурі 600°С димових газів протягом 120 хв.

 

Автоматичні протидимові штори

Конструкція

Протидимова штора складається з наступних основних елементів:

  1. Короб штори- конструкція зі спеціальних сталевих профілів, що служить для розміщення в ньому валу з приводом і намотаного на нього полотна штори, а також системи підтримки валу. З обох боків короб має ревізійні лючки для забезпечення доступу до приводу та опори для проведення регулювань при налагодженні та технічному обслуговуванні штори в процесі експлуатації на об'єкті.

Габаритні розміри короба:

висота - 260 мм,

глибина – 211 мм.

  1. Шини направляючі- конструкції зі спеціальних сталевих профілів, що служать для забезпечення рівномірного опускання полотна та шини, що відсікає дим. Протидимова штора може встановлюватися як з направляючою так і без.

Габаритні розміри шини:

глибина – 64 мм,

ширина - 112,5 мм.

  1. Шина відсікаюча- Конструкція зі спеціальних сталевих профілів, що слугують для натяжіння та рівномірного змотування полотна з валу штори.
  2. Полотно штори- Спеціальна вогнестійка тканина на основі скловолокна, армована ниткою з легованої жароміцної сталі.

Товщина полотна - 0,7 мм,

Конструктивні особливості

Конструкція короба (валу) передбачає розміщення приводу з будь-якої сторони короба. Праве або ліве розташування приводу обумовлюється зручністю монтажу та подальшої експлуатації штори на об'єкті.

Технічні обмеження розміру автоматичних протидимових штор

Максимально можлива площа одного виробу – не більше ніж 110 кв.м.

При цьому максимально можлива ширина – 21000 мм, максимально можлива висота – 8000 мм. Відповідно, при максимальній ширині (21000 мм) висота не може перевищувати 5200 мм; при максимальній висоті (8000 мм) ширина не може перевищувати 13750 мм.

Управління автоматичними протидимовими шторами

Управління шторами здійснюється за допомогою блоку керування в автоматичному (за сигналом із центрального пульта пожежної сигналізації) та дистанційному (від кнопок на пульті управління) режимі. Передбачено режим аварійного підйому штори від окремої кнопки для забезпечення евакуації людей.

Стаціонарні протидимові штори

Стаціонарні протидимові штори застосовуються в промислових, побутових приміщеннях з мінімальними вимогами до естетичної привабливості інтер'єру, що знаходяться у постійно відкритому положенні. Важливою перевагою стаціонарних протидимових штор з тканини є їхня незначна вага в порівнянні з елементами зі сталі, вони можуть мати необхідні розміри. Кріплення полотна здійснюється безпосередньо до будівельних конструкцій.